Zespół ds. programu Erasmus+ ogłasza drugą rekrutację do udziału w programie Erasmus+dla pracowników Lotniczej Akademii Wojskowej.

Zespół ds. programu Erasmus+ ogłasza dodatkową rekrutację do udziału w programie Erasmus+.

Podobnie jak poprzednie rekrutacje, ta również odbędzie się wyłącznie online.

Rekrutacja dotyczy wyjazdów studentów cywilnych LAW na studia w roku akademickim 2020/2021 oraz na praktyki w dogodnym terminie (kiedy sytuacja z COVID-19 ustabilizuje się i będzie to możliwe).

W dniu 3 grudnia 2019 roku w auli Wydziału Lotnictwa Lotniczej Akademii Wojskowej odbyła się V konferencja naukowa nt. „Wybrane aspekty zastosowania bojowego lotnictwa”. Tradycyjnie przedsięwzięcie zorganizowała Katedra Taktyki i Uzbrojenia, natomiast w tym roku wysiłek współorganizacji konferencji podjęły również: Muzeum Sił Powietrznych oraz Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej.

W dniu 11 grudnia na symulatorze broni strzeleckiej „ŚNIEŻNIK-1” odbyło się szkolenie strzeleckie dla uczniów klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach.
Szkolenie, przeprowadzone przez kadrę dydaktyczną Katedry Taktyki i Uzbrojenia, miało na celu: zaprezentowanie możliwości bojowych podstawowej broni strzeleckiej będącej na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP, zapoznanie z czynnościami wstępnymi do strzelania, składanie i rozkładanie rożnych typów broni oraz wykonanie symulacyjnego strzelania nr 1 z KBK AKMS.

Zespół ds. Programu Erasmus+ LAW informuje, iż w dniu 02.12.2019 r. rozpoczęła się DODATKOWA REKRUTACJA dla studentów cywilnych będących co najmniej na 2 semestrze studiów I stopnia oraz studentów cywilnych studiów II stopnia na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Wyjazdy na studia możliwe będą w  II semestrze roku akadem. 2019/2020, zaś na praktyki zagraniczne w I i II semestrze roku akadem. 2019/2020.
Praktyki zagraniczne dostępne są również dla absolwentów studiów I i II stopnia.